Dramatická jelita

Dramatická jelita jsou studentský divadelní soubor fungující při CMGaSOŠPg v Brně již od roku 2008 pod vedením MgA. Zdeňky Kučerové.

V čem jsme specifičtí?

Věnujeme se převážně autorské tvorbě, což nás dost určuje a odlišuje od mnohých dramatických kroužků či souborů. Rádi zkoušíme nové a netradiční divadelní formy, experimentujeme. Zároveň se každý realizujeme tak, jak je nám to vlastní, a přitom se vše snažíme propojit „v jeden divadelní tvar“. Tvoříme, hrajeme si, improvizujeme, zpíváme, píšeme texty… zkrátka co nás napadne a co se nám chce. Máme za sebou nespočet divadelních inscenací a projektů, zapojujeme se do nejrůznějších akcí, kde můžeme vyjádřit svůj názor skrze divadlo, pohyb či hudbu, realizujeme performance, máme vlastní autorskou divadelní kapelu „Je-li to kapela“, účastníme se festivalů a divadelních přehlídek. Pravidelně pořádáme „Literárně-hudební autorské komponované večery“ určené nejen pro naši realizaci, ale i pro veřejnost. Pořádáme letní divadelní soustředění, které většinou položí základ nové inscenaci nebo jinému divadelnímu počinu. V roce 2017 získal náš soubor s inscenací „Každá“ Studentskou Thálii za autorský počin a několik dalších ocenění.

Každý rok je jiný a něčím výjimečný. V souboru je spoustu talentovaných mladých lidí, několik z nich již studuje na divadelní fakultě JAMU či DAMU a někteří z nich se podílí i na vedení souboru (dlouhodobě aktivně BcA. Sabina Kašparová, Zuzana Žalmanová, Michal Palát, aj.).

Již třetím rokem fungují pravidelně dvě skupiny Dramatických jelit a to Čerstvá jelita pro nováčky a Stálá jelita pro ty, kteří chodí do souboru více než rok.

Jelito může být každý, koho baví hrát si a tvořit, divadelně se projevovat.

Máte-li chuť se přidat a pustit se s námi do především autorské divadelní tvorby, stačí se ozvat na následující email: kucerova(zavinac)cmgp.cz

Naše akce a fotografie z proběhlých událostí můžete sledovat na facebookové stránce