Novinky

Úspěch na Intel ISEF ve Phoenix

Adam Křivka ze septimy reprezentoval naši školu i republiku na nejprestižnější světové středoškolské vědecké soutěži Intel ISEF, která se letos konala od 13. – 16. května ve Phoenix. Odborná práce, kterou tu Adam prezentoval, získala speciální ocenění University of Arizona. Adame, děkujeme za vzornou reprezentaci!

Ocenění našeho studenta Učenou společností České republiky

V pondělí 20. května 2019 proběhla ve Velké aule Karolina slavnostní část XXV. valného shromáždění Učené společnosti, na které byly předány ceny Učené společnosti ČR. V kategorii Středoškolský student získal tuto cenu Adam Křivka ze septimy. Adame, gratulujeme! Medaile a ceny Učené společnosti České republiky 2019_www_2

Výlet G7

Malá fotovzpomínka na suprový výlet G7 v Opatově na Třebíčsku.  

Už tam budem?

Ve středu 19. června se tým ve složení Barča Špalková, Danča Šteflíčková, Luboš Janda, Vojta Holík a Kuba Peňás zúčastnil televizní soutěže Už tam budem?. Celodenní natáčení v Ostravě v prostorách bývalých železáren bylo velmi náročné, ale zároveň zábavné a zajímavé. Na výsledek zápolení tohoto týmu se můžete těšit v jednom z příštích dílů na ČT:D.

Přednáška Petra Durny, českého emigranta v Austrálii

  Dne 17. 6. se na naší škole uskutečnila přednáška českého emigranta v Austrálii Petra Durny. Petr Durna je rodilý Brňan, který emigroval do Austrálie v roce 1968, tři měsíce po invazi vojsk Varšavské smlouvy jako dvacetiletý čerstvý student stavebního inženýrství. Petr mluvil o svém životě v Austrálie: o své rodině, práci a o svém... číst dále

Přednáška rodilé Irky (s. Georginy) o své zemi

Dne 17. 6. se na naší škole uskutečnila přednáška rodilé irky s. Gerginy Clarson. S. Georgina patří do řádu sester dítěte Ježíše a žije v České Republice již 14. let. Hlavním tématem bylo irsko, irská historie křesťanství a cesta s. Georginy k zasvěcenému životu. Zmíněno bylo pohřebiště New Grange, sv. Patrik, sv. Brigita z Kildare a sv. Kolumbánus.