Akce, exkurze, soutěže

Výtvarná výchova - Akce, exkurze, soutěže


Výstava v Redutě

Dne 7.10. proběhla vernisáž prací studentů v Redutě na podporu ParaCENTRA Fenix. Obrazy jsou ke shlédnutí, k prodeji do 12.11.2021. Děkujeme všem zúčastněným za podporu, tj.: Kateřině Kratochvilové, Zuzaně Landori, Kristýně Fantové a Kateřině Turlandové (PMP4).

Znamenáš e.moci

V pátek 17. 9. 2021 proběhla vernisáž výstavy: Znamenáš e-moci od Terezy Knížátkové. Výstava je stále dostupná ve 3. patře školy.

specializační dny PL3 VV

Studenti výtvarné výchovy Pedagogického lycea v rámci specializačního týden navštívili město Olomouc (prohlídka Dómu sv. Václava, historická část města, Muzeum moderního umění, Galerie Caesar), vyzkoušeli si expresivní malbu, malbu na plátno či kresbu v plenéru. Mimo jiné také navštívili Jurkovičovu vilu v Brně a zažili prostředí Moravské Galerie z jiného úhlu pohledu, jak můžete vidět... číst dále

“Moje největší výzva”

V letošním školním roce probíhala na naší škole výtvarná soutěž s názvem: “Moje největší výzva”. Děkujeme všem zúčastněným a přejme mnoho dalších tvůrčích podnětů.

Nejkrásnější Obraz pro Fenix

Gratulujeme Zuzaně Landori a Kateřině Turlandové za 3. místo v soutěži o Nejkrásnější Obraz pro Fenix (12-18 let). Zároveň patří velké poděkování všem, kteří podpořili Dražbu pro Fénix a obrazy studentek. Obrazy Zuzany a Kateřiny byly vydraženy dohromady za 10 000 Kč a tím se také zařadily mezi nejdražší obrazy celé aukce.

Dražba pro FENIX

I letos se studenti naší školy zapojily do sbírky obrazů pro Dražbu pro Fenix. Finální kolekci si můžete prohlédnout na webu drazbaprofenix.cz. Z naší školy byly vybrány do dražby obrazy od Zuzany Landori a Kateřiny Turlandové (PMP3). Dražba bude letos probíhat online,  která započne 20.5. na webových stránkách Aukčního domu Zezula www.papilio.cz.a potrvá až do... číst dále