Akce, exkurze, soutěže

Výtvarná výchova - Akce, exkurze, soutěže


Oživ obraz – SpVV PL2, PL3

Studentky specializace výtvarné výchovy (PL2, PL3) se dne 12. 4.  zúčastnily animačního workshopu s názvem: Oživ obraz. Během workshopu klasického animovaného filmu rozpohybovaly díla z expozic starého a moderního umění Muzea města Brna na hradě Špilberku. Na začátku dílny diskutovaly, co bylo záměrem vybraných umělců a jak dnes my sami jejich díla vnímáme. V kině... číst dále

Dražba a sbírka pro Fenix

Milí studenti,  výtvarníci. Opět tu máme další. již  3. ročník soutěže o nejkrásnější Obraz pro Fenix je opět tady!!! Soutěž organizuje nezisková organizace ParaCENTRUM Fenix, která již 17 let v Brně a jeho okolí pomáhá lidem s poškozením míchy. Cílem soutěže a následně z ní vzniklé sbírky je vyhledávat a uchovávat nejlepší díla českých mladých umělců a přiblížit... číst dále

Návštěva vily Tugendhat

V týdnu, kdy vila Tugendhat slavila 20 let na seznamu UNESCO, třídy PL4 – SpVV a PMP4 – seminář VV – navštívily tuto vilu s kompletní komentovanou prohlídkou.

Výstava v Redutě

Dne 7.10. proběhla vernisáž prací studentů v Redutě na podporu ParaCENTRA Fenix. Obrazy jsou ke shlédnutí, k prodeji do 12.11.2021. Děkujeme všem zúčastněným za podporu, tj.: Kateřině Kratochvilové, Zuzaně Landori, Kristýně Fantové a Kateřině Turlandové (PMP4).

Znamenáš e.moci

V pátek 17. 9. 2021 proběhla vernisáž výstavy: Znamenáš e-moci od Terezy Knížátkové. Výstava je stále dostupná ve 3. patře školy.

specializační dny PL3 VV

Studenti výtvarné výchovy Pedagogického lycea v rámci specializačního týden navštívili město Olomouc (prohlídka Dómu sv. Václava, historická část města, Muzeum moderního umění, Galerie Caesar), vyzkoušeli si expresivní malbu, malbu na plátno či kresbu v plenéru. Mimo jiné také navštívili Jurkovičovu vilu v Brně a zažili prostředí Moravské Galerie z jiného úhlu pohledu, jak můžete vidět... číst dále

“Moje největší výzva”

V letošním školním roce probíhala na naší škole výtvarná soutěž s názvem: “Moje největší výzva”. Děkujeme všem zúčastněným a přejme mnoho dalších tvůrčích podnětů.

Nejkrásnější Obraz pro Fenix

Gratulujeme Zuzaně Landori a Kateřině Turlandové za 3. místo v soutěži o Nejkrásnější Obraz pro Fenix (12-18 let). Zároveň patří velké poděkování všem, kteří podpořili Dražbu pro Fénix a obrazy studentek. Obrazy Zuzany a Kateřiny byly vydraženy dohromady za 10 000 Kč a tím se také zařadily mezi nejdražší obrazy celé aukce.