Fotogalerie

Jarní prázdniny na Annabergu

Kategorie:

Školní klub Kotva vyrazil v neděli 12. 3. směr Jeseníky Andělská Hora. Celkem 11 účastníků. Cesta nám i s mírnými peripetiemi trvala asi 3 hodiny. Otec Jaroslav nám asi půl roku sliboval, jak krásné a kouzelné je to místo. A skutečně asi půl kilometru za městem se rozprostíral horský kopec, na jehož začátku bylo velké parkoviště pro sjezdovku, která se nacházela už ve značně užším pásu, než jí to úprava terénu umožňuje, a na vrcholu Turistická chata Annaberg, kam však nešlo dojet jinak než na lyžích či na rolbě, která nám i všechna zavazadla na vrchol dovezla.

Harmonogram byl následující: ráno lyžování, v čase oběda polévka, poté odpolední lyžování, oběd, program a hry.

První den jsme si představili pravidla FIS o chování na sjezdovce, poté jsme zhlédli dobrodružný film Everest, kde jsme viděli překážky, které musí horolezci zdolávat, když horu dobývají. Tyto dovednosti jsme pak trénovali pomocí různých her v rámci připraveného programu.

Druhý den jsme lyžovali, vyzkoušeli si první pády i první úspěchy. Sjezdovka byla upravená, ze začátku upravená, později se již objevovaly velké muldy. Ač se okolní teplota blížila 10 °C, sjezdovka po celý pobyt měla asi 50 cm.

Třetí den jsme už poctivě a vytrvale trénovali, neboť jsme měli sjezdovku prakticky pro sebe. Také se objevila první únava – Pepa usnul asi na hodinu po obědě.

Čtvrtý den se na svahu konaly lyžařské závody škol z okolí, to jsme na už tak regulované sjezdovce měli ještě menší prostor. To ovšem nevadilo, protože jsme lyžovali pouze dopoledne, odpoledne jsme hráli hry a jeli do Bruntálu do wellness centra, kde byl i tobogán nebo divoká venkovní řeka.

Poslední den lyžování se konal v Karlově pod Pradědem, kde bylo více sjezdovek, ale také mnohem více lyžařů. I když nás potkaly první a poslední drobné zdravotní komplikace, užili jsme si to. Večer jsme pak měli čajovnu, ve které jsme hodnotili akci i povídali si různé historky, které jsme zažili.

V pátek 17. 3. nás čekal úklid a cesta s věcmi k autům a návrat domů. No ale moc se nám nechtělo…