Kroužek švédština

Fotbal

  2. stupeň, SŠ
  Mgr. Miroslav Tesař
tesar@cmgp.cz
  600,-/1200,- Kč
 
  úterý
16:10 – 17:40

 

Podrobné informace

  • Skandinávský kroužek je určen pro každého, koho láká sever našeho kontinentu. Prakticky se budeme zabývat skandinávskou kuchyní, filmografií, geografií, tradicemi a zejména týmovou hrou „kubb“, s níž můžeme  reprezentovat nejen na místních turnajích, ale i na mistrovství ČR. Kubb je  stará vikinská hra, která si v současnosti získává čím dál více příznivců, a to  nejen díky své nenáročnosti, ale zároveň možnosti plánovat různé strategie,  při nichž lze zažít spoustu zábavy.
  • Nenáročnou a zejména hravou formou poznáme švédský  jazyk a naučíme se ho prakticky používat. Znalost angličtiny a němčiny může  být výhodou, ale i bez nich uvidíme, jak je tento starý germánský jazyk  Vikingů jednoduše vystavěný a dobře zvládnutelný. Využijeme různé  materiály včetně reálných nahrávek a písniček.

Účast na akcích Severské společnosti, Skandinávského domu i studentů  Skandinávských studií z Masarykovy univerzity jsou samozřejmostí.  Motivující je možnost navštívit Švédsko/Norsko/Dánsko/Finsko přímo během  některé z našich plánovaných expedic.