Novinky

67. ročník Matematické olympiády

V letošním ročníku MO se naši studenti opět neztratili. V kategoriích Z6, Z7 a Z8 je pouze okresní kolo, do kterého se postupuje přímo z domácího kola soutěže.

Letos se v kategorii Z6 sešlo 216 soutěžících a v této velké konkurenci se podařilo Matějovi Šicnerovi z primy bez ztráty bodu vybojovat 1. místo. Také tři další primáni si vedli dobře – Filip Maxa se umístil na 5. místě, Veronika Pompová na 7. místě a Tadeáš Němec na 9. místě.

V kategorii Z7 se sešlo 127 soutěžících a mezi prvními šestnácti se objevili také naši tři studenti ze sekundy – na 4. místě Filip Tatíček a na 5. místě shodně Tereza Koupá a Šimon M. Prudil. Z ostatních sekundánů se úspěšným řešitelem stal ještě Ondřej Hanák ze sekundy, který obsadil 9. místo.

Se zvyšujícími se ročníky se zvyšuje také obtížnost úloh, a tak se v kategorii Z8 umístilo na medailových pozicích již jen 7 studentů z celkového počtu 116 soutěžících v okrese. Velká gratulace patří Matějovi Standarovi z tercie, který vybojoval 3. místo.

Ve vyšších kategoriích se postupuje ze školních kol do krajských kol, ve kterých už kvůli programu Excelence nemohou být dělená místa, na každém místě se tedy umístí vždy právě jeden student. V kategorii B se letos podařilo vybojovat v konkurenci se studenty z matematických a přírodovědných tříd Adamovi Křivkovi ze sexty 1. místo a Barboře Dohnalové ze sexty 3. místo.

Adam Křivka se zapojil také do nejvyšší kategorie A, kde v krajském kole ve velké konkurenci s maturanty obsadil 5. místo a postoupil do celostátního kola, ve kterém se umístil na 26. místě.

Všem studentům děkujeme za vzornou reprezentaci!!!