Novinky

Dějepisná olympiáda „Velká Morava a soluňští bratři sv. Cyril a Metoděj“ (finále)

Dne 24. února 2017 se uskutečnilo v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích (pobočka Masarykova muzea v Hodoníně) finále III. ročníku dějepisné olympiády „Velká Morava a soluňští bratři sv. Cyril a Metoděj“.  Z celkového počtu 720 soutěžících ze 14 základních škol a gymnázií do finálového klání postoupilo 47 nejlepších žáků a studentů.

Naši školu reprezentovaly dva týmy: v 1. kategorii Edita Munzarová (G1), Zuzana Juřenčáková (G1) a Lubomír Janda (G1); ve 2. kategorii Emma Kasanová (G3), Barbora Veselská (G3) a Petr Hanák (G4). V napínavé soutěži, kterou doprovázely prohlídky s průvodcem, promítání hraného dokumentu o životě sv. Cyrila a Metoděje, stolní hry či výstup na vyhlídkovou věž, naši studenti skvěle zabodovali. Lubomír Janda získal 3. místo v 1. kategorii a celý tým 1. kategorie obdržel ocenění “Nejlepší škola v 1. kategorii”.

Srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy ve finálovém klání!

Diplomy: Podekovani            Diplom Lubomir Janda

Odkaz na fotogalerii Slovanského hradiště v Mikulčicích: http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/