Novinky

Den válečných veteránů a soutěž v pečení

Den válečných veteránů je den věnovaný památce ukončení první světové války a válečným obětem dalších konfliktů. Při této příležitosti se především v anglo-saské kultuře konají vzpomínkové akce a lidé nosí na klopách květy vlčího máku jako symbol první světové války.

Letos jsme tento významný den spojili společně s tradiční soutěží v pečení a dobročinnou sbírkou na pomoc obětem války na Ukrajině. Žáci přinesli doma upečené výrobky se symbolikou první světové války, které si mohli spolužáci a učitelé za malý poplatek koupit a ochutnat. Máme upřímnou radost z až nečekaného množství účastníků a dobrot, které donesli. Porota, složená z pedagogického sboru, měla těžké rozhodování o vítězi, protože jen při pohledu na místnost plnou dortů, muffinů a dalších výrobků přecházel zrak.

Kromě radosti, kterou účastníci přinesli svými chutnými výrobky, jsme zároveň mohli učinit dobrý skutek a pomoci alespoň trochu lidem, kteří v dnešní době mohou snít o bezpečné zemi, natož pečení dortů na školní soutěž.

Výtěžek nakonec činil krásných: 13. 822 Kč.

Děkujeme všem účastníkům i přispěvatelům.