Novinky

Drakiáda

Jak snahou a pílí dojdete k cíli aneb jednou takhle na Kraví hoře…

Rád bych se s Vámi podělil o zážitek z akce, kterou jsme prožili v pondělí 24. 10. Na Kraví hoře jsme měli naplánovanou Drakiádu. Sešli se účastníci ze všech škol v okolí (ZŠ nám. Míru, CMCZŠ Lerchova a Biskupské gymnázium Brno a CMG a SOŠPg) a vytvořili 3 týmy.  Ze začátku to vypadalo, že nám vítr nebude přát, nepohnul se ani lísteček. Naši soutěžící měli připravené své draky a s velkou nejistotou se dívali kolem sebe. Někomu drak létal, jinému padal hned na startu k zemi, a tak s očekáváním začali. A to byla teprve podívaná!

Nejdřív začali kluci z 1. týmu. Po chvíli malé radosti jim spadl drak na obrovský keř, což se opakovalo minimálně 5x. Konečně, když už se zdálo, že by mohli při 6. pokusu získat ocenění v nějaké ze tří kategorií, opět jim drak spadl na onen keř. I přesto se nevzdávali a zkoušeli to dál. Za to od nás získali ocenění v kategorii nejdelší let přes překážky.

Jako naprostý suverén přišel náš kvartán Vojta, řekl, že mu to poletí, že má 400 až 500 m dlouhou provázek. (nakonec to přehodnotil na již uvěřitelných 200 – 250 m) Ale stejně nám vytřel zrak. Na pouhý druhý pokus se drak chytil a Vojta motal a motal, až asi po 20 minutách celou celý provázek odmotal. Drak létal. Hrdě, sebevědomě, asi, protože nikdo z nás ho pořádně neviděl. Jen malou tečkou, jak sebou šibe pod proudy větrů ve výšce, kde se zajisté pohybují vrtulníky. Bez dalších debat si zasloužil výhru v kategorii nejvyšší let.

Jediný tým, který měl svého vlastního vyrobeného draka, se snažil rozlétat svůj výtvor nejdříve ze země, poté z rukou, všechno bylo marné. Běhali, pouštěli, zkoušeli vše možné i nemožné, draka vylepšovali, radili se, hledali přírodní materiály, kterým by mohli draka upgradovat. Už už se zdálo, že jejich více jak hodinové snažení bude k ničemu, až zástupkyni tohoto týmu, napadlo draka trochu ostříhat a světe div se, drak letěl, sice asi minutu až dvě, ale vzlétl, a to bylo asi největší vítězství našich mladých hrdinů. Nakonec získali ocenění v disciplíně nejoriginálnější drak, protože on skutečně na konci akce nejoriginálnější byl.

A jak to dopadlo? Náš kvartán zvládl draka vrátit na zem, kluci z prvního týmu naposledy sundali svého draka z keře, poslední tým posbíral zbytky svého výtvoru po louce a rozdali jsme se diplomy a sladké odměny. A co bylo největším zážitkem? Bezesporu ona píle, snaživost a vytrvalost našich soutěžících. Velmi mě to nabilo do dalších akcí. Děkuji všem zúčastněným za společně strávený čas.

Za Školní klub Kotva

Josef Přehnal

   img_20161024_164240 img_20161024_161116 img_20161024_161103 img_20161024_161053