Novinky

Exkurze do Berlína

Minulý týden se skupina nadšených studentů německého jazyka ze třídy G6 vydala na poznávací výlet do německého hlavního města, do Berlína. Plni očekávání jsme se vydali na cestu ve středu 17. května ve velmi brzkých, ještě nočních hodinách, kdy jsme nastoupili do vlaku směřujícího přes Prahu do Berlína.

Po příjezdu do cíle jsme byli okouzleni nejen výborným počasím, ale i množstvím moderních i historických míst, které jsme měli možnost navštívit. Projít se po známé Unter den Linden, obdivovat Braniborskou bránu a poznávat Alexanderplatz ve východní části Berlína. Vstoupili jsme i do historické budovy Reichstagu, odkud jsme měli z prosklené kopule úchvatný výhled na celé město.

Naše nohy opravdu nezahálely! Během našeho pobytu jsme nachodili přes 60 km, prozkoumávajíce každý kout města. Společně jsme se prošli přes rozsáhlý park Tiergarten a mnozí navštívili i park a zahrady zámku Chartlottenburg. Seznámili jsme se i s místy jako Topografie teroru nebo Památník Berlínské zdi a Checkpoint Charlie, abychom si připomněli i tyto důležité kapitoly z dějin města.

Každý z nás měl také možnost užít si volný čas podle svých představ. Někteří se vydali na nákupy a prohlédli si slavnou ulici Kurfürstendamm, zatímco jiní si zkoumali sbírky v mnohých muzeích nebo si dopřávali chvíle odpočinku v jedné z mnoha příjemných kaváren v centru města.

Po náročných čtyřech dnech jsme se v neděli v nočních hodinách s mnoha dojmy a unavenýma nohama rozloučili na brněnském nádraží. Mnozí s přáním, že bychom mohli brzy zase někam vyrazit.