Novinky

Hejtman Michal Hašek ocenil studentku oktávy Štěpánku Hanáčkovou

V ústředním kole 37. ročníku Olympiády v českém jazyce, které se konalo ve dnech 23. – 29. června 2011 ve Vanově u Telče, dosáhla Štěpánka Hanáčková, studentka septimy gymnázia, vynikajícího 2. místa. Spolu s dalšími úspěšnými studenty středních škol z Jihomoravského kraje převzala dne 16. listopadu 2011 z rukou hejtmana Michala Haška ocenění.

Hejtman Michal Hašek spolu s náměstkem Stanislavem Juránkem a dalšími představiteli kraje ve středu dne 16. listopadu 2011 předal ocenění studentům středních škol z Jihomoravského kraje, kteří dosáhli úspěchů v celostátních a mezinárodních vědomostních soutěžích a ve vybraných soutěžích odborných dovedností.

„Chci poděkovat vám i vašim pedagogům, kteří ve vás probudili zájem o obor a přivedli vás k vašim současným znalostem, chci poděkovat také vašim rodičům. Buďte pyšní na jižní Moravu, stejně tak, jako je jižní Morava v tuto chvíli pyšná na vás,“ řekl laureátům cen a medailí ze soutěží hejtman Michal Hašek.

V zasedacím sále krajského zastupitelstva se kromě 35 nadaných studentů i učňů shromáždili také ředitelé škol a rodiče oceněných studentů, kteří převzali z rukou hejtmana pamětní listy Jihomoravského kraje.

V minulém školním roce dosáhli žáci jihomoravských středních škol vynikajících úspěchů v soutěžích na národní i mezinárodní úrovni. Celkem 27 z nich mělo úspěch v 11 kategoriích vybraných předmětových soutěží. Velkého úspěchu dosáhl kraj ve 33. ročníku celostátní přehlídky Studentské odborné činnosti. V 18 soutěžních oborech naši žáci vybojovali čtyřikrát první místo, třikrát druhé místo, třikrát třetí místo. V rámci přehlídky České ručičky se v celkem 20 vybraných soutěžích odborných dovedností žáků učebních oborů středních škol umístilo na stupních vítězů 9 žáků z Jihomoravského kraje v šesti oborech.

Zdroj: Portál Jihomoravského kraje (16.11.2011)

Odkaz na fotogalerii (převzato z oficiální fotodokumentace Jihomoravského kraje)