Novinky

Návštěva Knihovny pro děti a mládež v KJM – PMP3

Kategorie:

Návštěva Knihovny pro děti a mládež v Knihovně Jiřího Mahena

Studené ráno, chladný vítr žene popadané listy ulicemi. PMP3 se žačka po žačce schází na náměstí Svobody a chvíli po osmé hodině ranní se odebírá do knihovny. „Dětské oddělení se skládá ze dvou místností. Tato, kde se právě nacházíme, je pro nejmenší děti a jejich maminky, vedle nalezneme literaturu pro děti od osmi let. Dále k nám ještě patří Teen místnost, kde je literatura na pomezí dětské a pro dospělé,“ dozvídáme se od sympatické paní knihovnice Iveta Cehelská. Je nám popsáno, jak jsou knihy zorganizovány, dozvídáme se o programech, které tu provádějí a také to, jak se vybírají nové knihy.

Po úvodu máme čas si všechno prošmejdit. Je to zajímavý pohled, třicet dívek sedících různě mezi regály, listujících knihami, tiše si mumlajích: „Paci, paci, pacičky..“ Naším úkolem je vybrat jednu knihu, která nás zaujme, něčím pozitivně překvapí a druhou, která nás šokuje, nebo máme pocit, že je pro děti nevhodná.

Po třičtvrtě hodince jsme rozděleny na dvě skupinky a rozebíráme jednotlivé knihy. Mnoho je velmi zajímavých a roztomilých. Kratší knížečky si i celé přečteme a poté už je čas jít. Návštěva pro nás byla velmi obohacující, bylo zajímavé si uvědomit, kolik různých druhů knih pro děti vlastně je.

Šárka Uhlířová, PMP3