Novinky

Návštěva studentů z partnerské školy Lycée de La Sauque v La Brède (Francie)

Ve dnech 21. – 26. října 2016 mohli studenti G4-G8 a PL2-PL3 jako oplátku za dubnovou návštěvu v partnerské škole Lycée de La Sauque v La Brède nedaleko Bordeaux přivítat 28 francouzských studentů se dvěma učiteli.

Pro hosty byl připraven bohatý program. Odstartoval 21. října 2016, kdy po přivítání ředitelem školy Štěpánem Policerem a českými korespondenty čekalo francouzské studenty objevování Brna. Vědomosti načerpané při prohlídce nejvýznamnějších památek (Stará radnice, katedrála sv. Petra a Pavla, Zelný trh, náměstí Svobody, kostel sv. Jakuba) si prověřili orientační hrou, jíž předcházela návštěva Nové radnice, kde studenty očekávala Andrea Opršalová z odboru zahraničních vztahů Magistrátu města Brna.

Následující dny patřily poznávání kulturně-historických památek Moravy (zámek a park se skleníky a minaretem v Lednici, hrad Bouzov) i míst spojených s česko-francouzskou historií. Studenti totiž sledovali stopy Napoleona I. Bonaparta (zámek ve Slavkově s lokalitami tzv. bitvy tří císařů), přičemž si alespoň na chvíli „odskočili“ na exteritoriální území Francouzské republiky na Žuráni. Vydali se i do arboreta v Bílé Lhotě a díky hostitelským rodinám po celou dobu pobytu ochutnávali tradiční českou kuchyni.

Po týdnu plném zážitků zbývalo ráno 26. října 2016 už jen rozloučit se. Hosté pak ještě v následujících třech dnech zakusili atmosféru hlavního města, kdy si prohlédli malebná staroměstská zákoutí spolu s Židovskou čtvrtí či areál Pražského hradu. Navštívili rovněž expozice Národní galerie a prošli se večerním městem.

Závěrečné poděkování patří českým studentům i jejich rodinám za ochotnou spolupráci v přípravě programu francouzských hostů. Za podporu děkujeme také Magistrátu města Brna a ostatním sponzorům z řad rodičů a přátel školy.