Novinky

PL 3 SpHV Specializační dny v Praze

Třída PL 3 se vydala v rámci specializačních dnů na hudební exkurzi po Praze. Chtěli jsme se seznámit s prominentními institucemi historicky propojenými s hudbou, které se zásadně podílely na tvorbě národní české kultury. V Národním a Stavovském divadle nás vtáhli do víru historie skvělí průvodci, v Rudolfinu nás pro změnu čekal velkolepý zážitek v podobě návštěvy generálky České filharmonie, která nás ohromila bravurním provedením grandiózního finále ikonické kantáty Antonína Dvořáka: Stabat Mater.

V uvolněném duchu jsme si zahráli na dokonalá křídla ve studio Petrof, zazpívali si a zároveň se dozvěděli o historii firmy či technických specifikacích vývoje klavírů. V muzeu Antonína Dvořáka jsme se seznámili s jeho životem pomocí workshopu s prvky únikové hry. Nechybělo ani muzeum hudebních nástrojů, které nabízelo jedinečnou sbírku klávesových, strunných i dechových kousků. Mohli jsme si zahrát na harfu, malé varhany či ozvučené schody.  Vrcholem celé akce však byla návštěva operního představení Carmen v Národním divadle. Třešničkou na dortu  se pak stala společná návštěva restaurace Masaryčka, která nabízí legendárně chutný smažený sýr.

Akce byla velmi příjemně stráveným časem ve shonu konce roku a uzavírání známek. Mohu říci, že jsme ze všech 3 dnů vytěžili maximum 🙂

Stanislav Chvíla