Novinky

Podzimní týmové matematické a fyzikální soutěže

Na podzim se studenti naší školy zúčastnili několika týmových soutěží v matematice a fyzice – 4-6členné týmy se snaží za omezený čas vyřešit co nejvíce příkladů.

Výběr studentů z matematických kroužků pro nižší gymnázium se v hojném počtu zúčastnil soutěží MaSo a Náboj. Týmy ve složení Roman Otych (G1), Matěj Šicner (G3), Šimon Prudil (G4), Eliška Mrázková (G4) a Antonín Tesáček (G2), Anna Horká (G2), Lucie Vrabcová (G3), Barbora Špalková (G4) vybojovaly svojí promyšlenou herní strategií na soutěži MaSo krásné 4. a 19. místo mezi brněnskými týmy. První zmiňovaný tým skončil na 17. místě v konkurenci 235 týmů v České republice. Výsledková listina je k dispozici zde.

Náboje se zúčastnil tým z G3: Matěj Šicner, Petr Geršl, Oliver Klimeš, Vít Černý a tým z G4: Tereza Koupá, Barbora Špalková, Filip Tatíček, Martin Doušek. Studenti obou týmů vynaložili veškeré své úsilí na vyřešení nejen matematických, ale i zapeklitých fyzikálních příkladů a obsadili 9. místo (G3) a 17. místo (G4) mezi brněnskými týmy.

Studenti z G8 (Barbora Dohnalová, Dana Biskupová, Adam Křivka, Tomáš Konzal a Ondřej Tesáček) soutěžili ve Fyzikálním Náboji v Ostravě a v České republice obsadili 23. místo ze 42 týmů.

Všem gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do budoucna.