Novinky

Studium na Sciences Po (Dijon)

Dne 7. prosince 2016 byla v naší škole pro studenty G5-G8 uspořádána přednáška o možnostech studia evropského bakalářského programu francouzské vysoké školy Sciences Po (Pařížský institut politických studií) v Dijonu.

Ředitel dijonské pobočky Sciences Po Lukáš Macek studenty seznámil se studiem na výběrové univerzitě, která se zaměřuje na oblast společenských a humanitních věd (zejména na ekonomii, historii, mezinárodní vztahy, politologii, právo a sociologii), ale též na obory jako je management ve veřejné i soukromé sféře, finance, marketing, komunikace či žurnalistika. V nabídce je 35 programů s dvojitým diplomem ve spolupráci se špičkovými zahraničními univerzitami (Columbia New York, Berkeley, Georgetown, Freie Universität Berlin, University College London, London School of Economics, King’s College London, la Bocconi Milano, MGIMO, National University of Singapore, atd.).

Znalost francouzštiny není podmínkou: programy lze studovat v angličtině, ve francouzštině či v kombinaci obou těchto jazyků; některé programy nabízejí část předmětů v němčině či ve španělštině. Pro studenty ze zemí EU je studium finančně velmi dostupné.