Novinky

Prvenství v soutěži Astro Pi Hackaton

Kategorie:

Prvenství v soutěži Astro Pi Hackaton Brno si odnáší náš skvělý tým CM_Pi ve složení Roman Otych (G1), Petr Geršl (G3), Oliver Klimeš (G3), Matěj Šicner (G3), Vít Černý (G3) a Martin Doušek (G4). Předmětem soutěže bylo vymyslet projekt, který by se dal spustit na jednom ze dvou minipočítačů přímo na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), které sledují buď vnitřek stanice (teplota, vlhkost, …) nebo planetu Zemi (fotografie, míra vegetace, …). Náš tým si vybral problém urbanizace a v rámci svého projektu se rozhodl počítat množství zeleně v různých městech pro získání lepšího vhledu na kvalitu života v nich. V průběhu dne jim byli k dispozici mentoři z různých organizací spadajících pod Evropskou vesmírnou agenturu. Dokonce si i mohli vyzkoušet programovat samotné minipočítače, jejichž kopie měli k dispozici. Na konci dne proběhly prezentace jednotlivých týmů, náš tým soutěžil v kategorii 12-15 let. Jejich prezentace byla jasná a pochopitelná, Vítek dokonce několikrát v řadě rozesmál celý sál! Bezkonkurenčně obsadili první místo a jako cenu získali mimo jiné dohromady jeden počítač Raspberry Pi a každý stavebnici Arduino. Jejich projekt bude tudíž pokračovat, už teď kluci pracují na oficiálním návrhu experimentu na samotnou ISS. Všichni členové týmu se na projektu podíleli rovnocenným dílem a zlepšili se v mnoha dovednostech. Všem patří velké díky a snad to poletí až do vesmíru!