Novinky

Skrytá paměť Moravy

“Skrytá paměť Moravy – literární soutěž krátkých příběhů na zadané téma. Toto téma však není ledajaké – nabízí vždy spoustu různých interpretací a nutí k zamyšlení. 

Moje místa, tak znělo zadání letošního ročníku, které jsem pojala více abstraktně: jako hledání svého místa v životě. Kdo chtěl, mohl samozřejmě psát o svém oblíbeném nebo vysněném místě. Nebo o čemkoli jiném, co se s místy nějak pojí. Fantazii se meze nekladou.

Do soutěže jsem poslala svůj text již šestkrát a jestli jsem si něco uvědomila, tak že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A to platí zejména u psaní – žádný učený z nebe nespadl, a proto jediný způsob, jak se v psaní zlepšovat, je psát. Psát. Psát. A zase psát. A pak jednoho dne zjistíte, že zas tak špatně nepíšete. “

Barbora Špalková, autorka předcházejícího textu a letošní absolventka našeho gymnázia, psala, psala a psala a se svou originální povídkou “Domov je místo, kde ti rozumějí” zvítězila.  A letos dokonce naše škola zaznamenala úspěchy dva, krásné 3. místo totiž získala za svůj zajímavý text i studentka tercie Sofie Gergelová. Moc gratulujeme!