Novinky

Soustředění Cantate

Školní sbor Cantate má před sebou bohatou sezónu, na kterou je potřeba se důsledně připravit. Letos jsme se sešli na tradičním víkendové podzimní soustředění v budově naší školy, kde jsme se od pátečního odpoledne do nedělního oběda věnovali široké škále repertoáru, který předvedeme na Tříkrálovém koncertu, Celostátní přehlídce církevních škol v Odrách nebo na prestižní mezinárodní soutěži v Belgii. Během celého soustředění nám asistovala hlasová poradkyně Tereza Surovíková, která pomáhala děvčatům s technikou zpěvu při individuálních lekcích.

Kromě zpěvu jsme měli postaráno o zábavu v pátek i v sobotu večer společným tmelením kolektivu při seznamovacích hrách, skvělém kvízu, který připravily naše členky, společným sledováním StarDance, Pelíšků či sportováním v tělocvičně, které bylo završeno sobotním nočním kláním v přehazované s gymnastickým míčem.

Soustředění hodnotíme jako velmi povedené a těšíme se na společné tvoření krásné hudby a předávání radosti ze zpěvu během celého roku. Na závěr nabízíme ochutnávku z našeho nácviku.

Za sbor Cantate

Stanislav Chvíla