Novinky

Studijně poznávací výměnný program s partnerskou školou sv. Františka Assiského z Levoče

Od neděle 14. 10. do středy 17. 10. proběhl na naší škole studijně poznávací výměnný program s naší partnerskou školou ze Slovenska Gymnáziem sv. Františka Assiského v Levoči. Výměnného kulturně historického programu se zúčastnilo celkem deset studentů z naší školy a stejný počet studentů z partnerské školy, které doprovázela jejich paní ředitelka a dvě kolegyně učitelky. V pondělí byl celý program zahájen slavnostním sázením stromu československého přátelství – lípy. Následoval třídenní, tentokrát kulturně historický, program setkání. Odpoledne nás čekala historická prohlídka centra města Brna, v úterý jsme společně vyrazili na celodenní výlet na slavkovské bojiště, na Mohylu Míru a na Zámek ve Slavkově. Celý den pak byl zakončený exkurzí ve Vile Tugendhat. Poslední den jsme byli na prohlídce Vily Stiassni, která celý program zakončila a naši milí přátelé se krátce po obědě vydali zpět domů.

Moc děkujeme Místní části Brno střed za poskytnutí dotace na realizaci partnerského projektu, všem tvůrcům programu i všem zúčastněným a těšíme se na další spolupráci s našimi kolegy z Gymnázia sv. Františka Assiského v Levoči.