Novinky

Tříleté studium na českých sekcích (Dijon, Nimes): výběrové řízení pro šk. rok 2016/2017

Dne 6. listopadu 2015 měli studenti francouzštiny z G4 možnost seznámit se s existencí tzv. českých sekcí při Lycée Carnot (Dijon) a Lycée Alfonse Daudet (Nimes). Zástupkyně Spolku bývalých studentů českých a československých sekcí v Dijonu, Nimes a Saint-Germain-en-Laye velmi názorně představila nejen podmínky přijímacího řízení či průběh tříletého studia, zakončeného francouzskou maturitní zkoušku, ale i praktické věci spojené s ubytováním, stravou či trávením volného času.

Studium je určeno francouzštinářům z 9. tříd základních škol či studentům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií (v naší škole studentům G4), kteří ve školním roce 2015/2016 ukončí v České republice základní školní docházku. Jedná se o tříletý studijní program na gymnáziích (lyceích) v Dijonu a Nîmes, který organizuje Francouzské velvyslanectví v ČR (Francouzský institut v Praze) ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Na uvedených školách existují již od roku 1920 resp. 1924 tzv. české sekce, na které odjíždějí studovat žáci z České republiky. Studium je ukončováno francouzskou státní maturitní zkouškou včetně zkoušky z českého jazyka a literatury (na obou lyceích působí také český lektor vysílaný českým ministerstvem školství).

Podrobnější informace o studiu v českých sekcích (podmínky výběrového řízení, charakteristika nabízených vzdělávácích oborů, financování studia apod.): http://www.ifp.cz/Sections-tcheques-en-France-Dijon, http://dijon-nimes.eu