Novinky

Týmové logické soutěže

Také letošního podzimu vytvořili studenti nižšího gymnázia týmy a zapojili se do online soutěží. První z nich byla Brloh, tedy Brněnská logická hra, což je šifrovací soutěž pro čtyřčlenné týmy. Z naší školy se do ní zapojilo 5 týmů, z nichž se 3 probojovaly do malého finále. Gratulace míří především za týmem Zběsilá kráva ve složení Šimon Hanák, Štěpán Šicner, Ondřej Rada a Magdalena Pompová, kteří se umístili na 94. místě z celkového počtu 536 týmů.

Další soutěží byl 19. listopadu 2021 matematicko-fyzikální Junior náboj, kde nás reprezentovali dva čtyřčlenné týmy. Gratulace týmu terciánů, kteří se ve složení Šimon Hanák,  Roman Otych, Jakub Procházka a Ondřej Rada umístili v mezinárodní konkurenci 944 týmů na krásném 39. místě.

O týden později, 26. listopadu 2021 proběhla tradiční Matematická soutěž MaSo, které se od nás zúčastnil rekordní počet osmi týmů. Atmosféra v učebně matematiky byla vskutku soutěžní. Účastníci se nezalekli ani kombinované formy, kdy části týmů soutěžily z domova kvůli nařízeným karanténám. Děkujeme všem týmům, které se do soutěže s nadšením zapojily! Gratulujeme pak především týmu Masivní řízek, který se ve složení Roman Otych, Jakub Procházka a Martin Jiřík umístil na krásném 17. místě z 615 týmů z celé ČR. Ve své věkové kategorii byli dokonce pátí!

Děkujeme za vzornou reprezentaci. 🙂