Novinky

Velký úspěch ve futsalu chlapců

Ve dnech 17. – 19. 4. 2018 proběhla na ZŠ Svážná Městská soutěž základních škol a víceletých gymnázií ve futsalu. Do soutěže bylo přihlášeno 32 brněnských škol, které byly nalosovány do 8 základních skupin. Z každé skupiny pak dvě nejlepší školy postoupily do vyřazovacích bojů. Náš tým narazil ve své základní skupině na ZŠ Antonínskou, ZŠ Bosonožskou a ZŠ Horní. Celou základní skupinu jsme vyhráli, když jsme ve třech utkáních ani jednou neinkasovali. Nejprve jsme porazili ZŠ Antonínskou 5:0 (góly: Halouzka 2, Procházka, Lunzar, Holík), pak ZŠ Bosonožskou 6:0 (Holík 3, Halouzka, Petečuk, Pavlata) a na závěr skupiny ZŠ Horní 3:0 (Procházka, Petečuk, Dokládal).

V osmifinále jsme narazili na jednoho z nejtěžších soupeřů ZŠ Zemědělskou. Vyrovnané utkání, ve kterém dominovaly skvělé zákroky obou brankařů, skončilo 0:0. V penaltovém rozstřelu jsme byli úspěšnější a postoupili jsme do čtvrtfinále, kde jsme si poradili se ZŠ Blažkovou 4:0 (Kotek, Halouzka, Pavlata, Lunzar) a čekal nás tak boj o finále. V semifinále jsme se utkali se ZŠ Mutěnickou a v tomto důležitém utkání jsme opět zvítězili, tentokrát 3:1 (Petečuk, procházka, Halouzka).

O celkové vítězství jsme se utkali s největším favoritem celého turnaje ZŠ Bednářovou. V tomto těžkém zápase jsme poprvé prohráli a to 0:4 a ZŠ Bednářova zaslouženě celý turnaj vyhrála.

Náš tým však získal skvělé druhé místo. Navíc Jakub Lunzar byl vyhlášen nejlepším brankařem turnaje.

Všem gratulujeme!!!

Složení týmu: Holík Jan, Dokládal Alex, Procházka Jakub (všichni G3) Halouzka Petr, Kotek Matěj, Lunzar Jakub, Pavlata Tobiáš, Petečuk David (všichni G4)