Novinky

Výměnný jazykově-poznávací pobyt s Lycée de La Sauque v La Brède (Francie)

Ve dnech 6. – 16. dubna 2016 se uskutečnila 1. část výměnného jazykově-poznávacího pobytu 30 studentů ze tříd G3-G7 a PL1-PL2 se studenty partnerské školy Lycée de La Sauque v La Brède (Francie).

V průběhu nezapomenutelných 11 dnů jsme navštívili již během cesty do La Brède státní zámky Versailles a Fontainebleau, na něž po příjezdu do La Brède navázala prohlídka venkovského domu spisovatele F. Mauriaca v Malagar, která celý program, připravený partnerskou školou Lycée de La Sauque, zahajovala.

V následujících dnech jsme mohli obdivovat světově proslulé vinařské městečko Saint Emilion s rodinným vinařstvím, v den oslavy narozenin Aničky nás čekala návštěva Bordeaux, zakončená večerní recepcí na radnici v La Brède. Poté nás již přivítaly kouzelný soukromý zámek La Roche Courbon se svým úchvatným parkem a ukázkami středověkých her a město Saintes s římským amfiteátrem a dalšími antickými či raně středověkými památkami.

V areálu státního zámku La Brède jsme poznávali místa, kde žil a tvořil filozof Ch. L. Montesquieu, zavítali do zálivu Arcachon na pobřeží Atlantského oceánu, kde jsme vystoupali na Dune du Pylat, která je se svými 106 m nejvyšší dunou v Evropě, a poté v rybářském městečku Gujan Mestras navštívili muzeum chovu ústřic, abychom ústřice po návratu na ubytování také statečně ochutnali.

Na zpáteční cestě jsme se s malebnou Francií rozloučili návštěvou Štrasburku a již teď se těšíme na říjnovou návštěvu francouzských studentů v naší škole…

Odkaz do celé fotogalerie