Novinky

Z deníčku CiMbálky

Tak, je to tu! 2021/2022, pestrý to školní rok, kdy už můžeme hrát a zpívat a vystupovat!
Tento školní rok začal obrovskou novinkou, protože nám z Kyjova dovezli na míru vyrobený školní cimbál! Ten jsme také slavnostně rozezněli a nechali požehnat při tradičním školním Tříkrálovém koncertu v kostele u sv. Augustína. Po něm následovala série vystoupení, jako benefiční koncert v Žatčanech, mše svatá u minoritů, celostátní přehlídka v Odrách, kam jsme se moc těšili! Vlastně, po pravdě.. někteří z nás prý začali údajně chodit do CiMbálky hlavně kvůli Odrám, protože tam mají prkna, která znamenají svět, že ano. A tolik jsme se na to soustředili, že naše pásmo Byla láska získalo třetí místo v anketě diváka a ZLATÉ pásmo. Jupí! Ale tím naše zlatá štace nekončí, protože na oderskou přehlídku navazovala celostátní Hudební soutěž středních pedagogických škol. V kategorii instrumentálních nástrojů jsme byli překvapivě jediná cimbálová muzika z republiky, tak jsme byli takový karlovarský unikát. Naše muzicírování bylo oceněno zlatým pásmem, za které jsme byli moc rádi. Dovezli jsme si velký pohár, který nevíme, kam dát, a hlavně radost a zkušenosti. Nutno dodat, že oderské a karlovarské klání nebylo soutěžní premiérou jen pro nás, ale i pro náš nový kontrabas, lidově basu, archaicky bručku. Její originální vzhled můžete ocenit na fotografiích. Má krásný zvuk i barvu, kterou by mohla nejedna cimbálka jižní Moravy závidět. My jsme ale klidní, protože s takovým designem nám ji zaručeně nikdo neukradne!
Vyhlížíme jarní akce, třeba na lidovú notečku s Hradišťanem při příležitosti žehnání sochy sv. Josefa, klubovou akci Vypluj! nebo koncert v Denisových sadech při příležitosti orelských slavností.
Chceš se přidat? Jsme otevření všem muzikantům, kteří rádi na něco hrají a zpívají. Zkoušíme každý pátek od 14:30 do 16 hodin.
Zvesela hrající a zpívající CiMbálka 🙂