Fotogalerie

Celostátní přehlídka církevních škol v Odrách

22. – 24. březen 2023 patřil každoroční Celostátní přehlídce církevních škol v Odrách, kam letos vyrazily 4 naše školní soubory:
Pěvecký sbor Cantate Brno (um. ved. BcA. Patrik Buchta a Mgr. Stanislav Chvíla), CiMbálová muzika (um. ved. Bc. Zdislava Jurečková), Cyrilometodějský komorní orchestr (um. ved. MgA. Kateřina Prudilová) a Bez vody to nejde (um. ved. MgA. Eva Davidová, Ph.D.).

A jak se našim mladým umělcům dařilo?
Všichni byli úžasní!

Zlatá pásma:
Bez vody to nejde (SpD PL3) za vystoupení Odvykačka;
Pěvecký sbor Cantate Brno za vystoupení Pozvedám své oči k horám;
Cyrilometodějský orchestr za vystoupení Krása smyčců;
Vojtěch Štrajt za klavírní interpretaci ve vystoupení Milujeme XX. století;
Cena diváka: CiMbálka.

Gratulujeme všem studentům za krásné a inspirativní výkony a jejich pedagogům za skvělé vedení.
A přejeme všem hodně dalších úspěchů a hlavně radosti z jejich díla.

A jak probíhala akce očima našich studentů?

Cantate

Letos jsme se vydali na tradiční celostátní přehlídku církevních škol v Odrách.Vlakem jsme jeli do Oder, ubytovali se a následně jsme šli na moc dobrou večeři. Večer jsme si ještě dali malou zkoušku, abychom byly na vystoupení připraveni. Druhý den jsme opět dopilovávali poslední chybičky, poté jsme se šli podívat na vystoupení našich spolužáků a vrstevníků ze školy (cimbálka, orchestr, dramka). Další ráno už jsme se probouzeli s nervozitou v kostech. Věděli jsme, že za pár hodin musíme podat co nejlepší výkon. Ráno jsme měli ještě generálku a po pár hodinách na nás přišla řada. Když jsme dozpívali, šlo na nás vidět, jak z nás opadl stres. Zhodnocení od pánů porotců jsme si vzali k srdci. Potom jsme se zúčastnili hudebního workshopu. Následovala mše v kostele a den zakončený galakoncertem, kde vystoupila nejlepší čísla včetně nás. Poslední večer jsme si náramně užili s naší cimbálkou, která nám na ubytování udělal koncert, kde si zatančili, zazpívali a sblížili s dalšími účastníky. S přehlídky si odvážíme povzbuzení pro další vystoupení, která nás čekají na jaře.

 

Bez vody to nejde

Po zkušenostech z loňského roku jsme se i letos, ve třeťáku na PL, rozhodly společně ve specializaci vytvořit nějakou krátkou inscenaci pro oderskou přehlídku. Autorská fraška pro osm postav z prostředí bizarní reality show pod názvem “Odvykačka” měla ve středu 22. března v Odrách premiéru. Po výživné zpětné vazbě od odborných lektorů jsme si odnesly spoustu námětů, které chceme do inscenace ještě promítnout. Ve středu jsme se také zúčastnily divadelního workshopu pod vedením Ondřeje Vyhlídala z Těšínského divadla,  díky kterému jsme i po náročném dni byly nabité energií a vyzkoušely jsme si nové divadelní aktivity, které nejedna z nás využije i v budoucnu. Naskytla se nám také možnost naši inscenaci reprízovat závěrečném galavečeru přehlídky, což byla další herecká výzva a nová zkušenost. Nejen na samotném galavečeru, ale také po celou dobu přehlídky, stejně jako minulý rok, panovala skvělá přátelská a podporující atmosféra, díky které jsme se v Odrách mohly cítit jako doma.