Fotogalerie

Tříkrálový jubilejní koncert

Slavnost Zjevení Páně oslavila naše škola o něco dříve, a to již ve čtvrtek 4. ledna 2024 tradičním Tříkrálovým koncertem. V kostele svatého Augustina se vystřídaly tři školní soubory: Dívčí sbor Cantate (um. ved. Patrik Buchta, Stanislav Chvíla), Cyrilometodějský orchestr (um. ved. Kateřina Prudilová) a CiMbálka (um. ved. Zdislava Jurečková). Plakát koncertu napovídal, že letos to bude ročník mimořádný, byl to totiž koncert jubilejní: sbor Cantate letos slaví 25 let od svého vzniku, Cyrilometodějský orchestr 10 let a CiMbálka 5 let. K této příležitosti všechny tři soubory natočily a vydaly společné CD s názvem “Srdečně”, které jim na koncertě požehnal otec Jaroslav Němec. Přání všeho dobrého nově zrozenému CD i všem účinkujícím přednesly dvě kmotry: Ludmila Svrčulová a sestra Markéta Husaříková. Obě dvě kmotry provázejí soubory od jejich vzniku, starají o jejich plná bříška na soustředěních i jiných akcích a mezi posluchači jsou vždy v prvních řadách fanoušků. Volba to tedy byl vskutku jednoznačná…

Překvapením i slavnostní tečkou večera bylo zpívání bývalých členů sboru Cantate pod vedením dlouholetého sbormistra a zakladatele Cantate Vojtěcha Veselého. Jejich písně za doprovodu nadšeného povzbuzování současných členů vystavěly pomyslný most mezi minulostí a dneškem. Mnohým divákům se tak vybavily krásné vzpomínky na roky předešlé a v nejedněch očích se leskly slzy dojetí a radosti.

V neposlední řadě je třeba dodat, že Tříkrálový večer nebyl pouze lahodným pohlazením pro uši, nýbrž i inspirativním pohlazením pro oči. Součástí koncertu se totiž již podruhé stala i prodejní výstava obrazů studentů školy (pod vedením Jany Šprtové a Renáty Žemličkové), která byla v letošním roce tematicky zaměřena na název nového CD “Srdečně”. Vítězný obraz studentky Anny Kleinové je tedy zapracován jako hlavní motiv grafické podoby nového alba. Výtěžek obrazové galerie (11.000,-Kč) bude použit na nákup výtvarných pomůcek a dobrovolné vstupné (22.285,-Kč) bude použito na nákup nového klavíru do učebny hudební výchovy.
SRDEČNĚ děkujeme všem účinkujícím za hluboký umělecký zážitek a všem posluchačům za jejich přízeň a podporu.