Obecné informace

CM Parlament - Obecné informace

Školní Parlament funguje na půdě školy jako studentský orgán určený pro aktivní žáky, kteří chtějí dělat něco navíc a podílet se tak na zlepšování celkového školního klimatu.

Náš Parlament funguje na bázi dvou komor. Vstup do první komory, “Sněmu”, není podmíněn volbami ve třídách, je tedy zcela dobrovolný. Tato komora slouží k plánování a realizaci akcí a projektů za účelem poučit či pobavit. Sněm uskutečňuje akce jako je například burza učebnic a market kroužků, zároveň má také celý eko-tým, který usiluje o zelenější směřování školy, kompostuje, pořádá workshopy, swapy a mnoho dalšího. Sněm je skvělé místo pro žáky, kteří se chtějí zdokonalit ve svých organizačních schopnostech a zpestřit běžné školní dny.

Druhá parlamentní komora, “Senát”, se skládá z volených členů, vždy jeden zástupce z každé třídy. Tito žáci pak na zasedáních především diskutují nad studentskými podněty a snaží se najít možná řešení, která následně projednávají s dalšími orgány školy. V Parlamentu věříme, že každý problém se stává menším, když se o něm mluví a jsme rádi, že můžeme vytvářet místo pro studenty se zájmem o věcech diskutovat a posouvat tak sebe i školu dál.

A jestliže se chcete přijít pouze podívat, můžete! Zasedání jsou veřejná pro všechny studenty i učitele. Stačí pouze dát vědět předsedovi, který o vaší účasti musí vědět dopředu.

Parlamentní schůze se konají pravidelně jednou měsíčně v době výuky v čase dvou vyučovacích hodin (jedna hodina pro každou komoru). Většinou dvakrát do roka také pořádáme teambuildingy, abychom zapracovali na větších projektech, a také se skrze stmelovací aktivity více poznali a utužili jako kolektiv.

A pokud by vás zajímalo, co se v Parlamentu právě řeší, tak si můžete všechny zápisy ze zasedání přečíst zde na stránkách, nebo na parlamentní nástěnce v 1. patře.

V případě dotazů kontaktujte parlament@cmgp.cz.