Novinky

Dihutaj slavil deváté narozeniny!

Letos se již po deváté konala přehlídka talentů Dihutaj (DivadloHudbaTanecA jiné). Na rozdíl od minulých let se tentokrát akce konala v kině Scala. A protože letošní Dihutaj byl už devátý v pořadí, rozhodly jsme se uspořádat 12. dubna 2017 narozeninovou oslavu, kde to pořádně oslavíme. A jak to probíhalo?

Nejdříve jsme zamířili do chladného Ruska, kde nás G1 zavedla k Mrazíkovi a slepé babičce. Abychom se trochu zahřáli, zazpívala nám Kateřina Munzarová energickou píseň Million Reasons. Natálie Mlejnková nám přiblížila, co se stane Zítra v Kataru a od PL2 Perfect jsme zjistili, že jsme úžasní Takoví, jací jsme. Trochu klasické hudby nám přinesla Anežka Munzarová s Francouzskou suitou J.S. Bacha. Rozpohybovaly nás Girls in Black se svým Black Dance. A abychom zůstali na temné vlně, přišla k nám vzácná návštěva: Punková princezna s Atraktivními choralisty. Už to ovšem chtělo trochu rozjasnit, tak jsme si vyslechli známou skladbu La Valse D ́Amelie v podání Karolíny Sieberové a Mariany Tůmové. Dihutaj se nenechal zahanbit a i na této akci jsme uslyšeli Hallelujah tentokrát od Jolany Jobové z G2.

Po krátké přestávce plné drobků od křupek nás navštívil sám Fantom opery s třídou G4. Uslyšeli jsme klavírní skladby W.A.Mozarta a A.Grečanina od talentované Markéty Sovové. Vydali jsme se do Irska ne za whisky, ale za tancem, který nám předvedla Kristýna Bendová. Dramatická jelita nám objasnila, že ne Každá žena miluje svatby a Hlas srdce jsme poslechli na radu tanečnic ze ZUŠ Františka Jílka. Cyrilometodějský orchestr představil Badinerii a Prokop Štěpánek s Vojtou Možným nám ukázali, že není lehké být Bláznův přítel mezi Palmami a kokosy. S PL3 jsme se opět vydali do Ruska kouknout se na Ruskje karaljevy a na závěr jsme si vyslechli Uskupení egoistů, kteří Jsou…a ví to! Po celý den jsme navíc mohli obdivovat umělecká díla od výtvarné specializace PL2 a hlasovat do divácké ankety. Na úplný závěr nás pan ředitel obdaroval svým proslovem, předal Jelitům, jakožto vítězům Ceny diváka, výhru v podobě piňaty a také květiny paní učitelce Davidové. Ta všem poděkovala, popřála hezké Velikonoce a my se rozešli slavit každý po svém.

Děkujeme za skvělou párty plnou super dárků a těšíme se na další rok. To budou první kulatiny!

Za organizátorky z PL2 Marie Kršková