Novinky

Odry 2018 – ohlédnutí za celostátní přehlídkou církevních škol

Po dvou týdnech od příjezdu do jarního Brna se ještě ohlížíme za Celostátní přehlídkou zájmové umělecké činnosti studentů církevních škol v Odrách (3.-7.dubna 2018). Z naší školy se na přehlídku vypravil patrový autobus plný pozitivní energie, báglů, kostýmů a nástrojů, který do Slezska převezl na pětasedmdesát účinkujících – studentek a studentů všech oborů naší školy. Pedagogové Kateřina Prudilová, Patrik Buchta, Štěpán Policer, Ludmila Svrčulová a Eva Davidová doprovodili studenty při těchto vystoupeních:

 • Pěvecký sbor Cantate: V horném konci svítá (pásmo skladeb V horném konci svítá, Ride on Jesus Ride, Credo, Blahoslavení, V jeho jméně choď, Ó, Bože, světlo naše)
 •  Cyrilometodějský komorní orchestr: Bach, Vivaldi, Ellington – String and Swing
 •  Dramaťák PL2: Čistě vědecky (divadlo)
 •  Osmikrásky: Domovní schůze (divadlo)
 •  Vendula Přikrylová: Miloš Macourek – Dopis a známka (přednes)
 •  Kateřina Štursová: Shaun Tan – Vzdálený déšť (divadlo)

Školní pěvecký sbor Cantate měl tu čest v rámci přehlídky doprovázet také koncert Hradišťanu v kostele sv.Bartoloměje. Kromě bohatého programu přehlídky se studenti účastnili i workshopů, diskusí o vystoupeních, besed, koncertů, výstav a duchovního programu, večera chval a slavnostního galaprogramu, natáčeného TV NOE.

Čestné uznání poroty v kategorii hudební si odvezl Cantate za vystoupení V horném konci svítá a v kategorii dramatické Dramaťák PL2 za vystoupení Čistě vědecky (ten také obsadil ve středu 4.4. dopoledne 3.místo v Ceně diváka).

Ale podstatnější jsou vzpomínky a reflexe studentů – jak vidí oderskou přehlídku studentky a studenti PL2 a PL3?

 • Není to jen o přehlídce. Odry jsou o partě lidí, co spolu něco nacvičí, tvoří super atmosféru. Je to o setkání s kamarády z jiných škol.
 • I přes náročný program a spoustu zkoušek jsou Odry srdeční záležitostí.
 • Díky přehlídce spolu trávíme spoustu času, můžeme se tedy více poznat, povzbuzovat se i inspirovat.
 • Mám to moc ráda, už se těším na příště!
 • Přestože přehlídka byla super, nejvíc se mi líbila ta pohoda a klid mezi námi.
 • Můžeme předvést, co umíme.
 • Skvělý nadhled a odborný posudek od porotců.
 • Je úžasné vidět talentované lidi, kteří se nebojí se projevit a čelit reakci publika.
 • Skvělá atmosféra a vytržení od stereotypů. Často si neuvědomujeme, kolik umění a talentovaných lidí je kolem nás.
 • Skloubíme-li skvělou atmosféru s hromadou milých a schopných lidí, nemůže vzejít nic jiného než skvělá akce. V Odrách se to podařilo.
 • Skvělá zkušenost se zpěvem a poznávání lidí i z naší školy.
 • Vše bylo skvělé. Atmosféra, kamarádi, hudba, Čistě vědecky…bomba.
 • Do Oder jsem jela s tím, že jsem se (zcela upřímně) netěšila, ale oproti minulému roku to pro mě byl neopakovatelný zážitek s těmi nejlepšími lidmi ze školy.
 • Spousta talentovaných lidí, kteří se prakticky neznají, ale i tak dokáží vytvořit velice dobrou i silnou atmosféru. Hned bych jela znovu.
 • Dobře zorganizovaná akce, zajištění zázemí, jídlo, program… Mně osobně dala možnost vidět lidi, jako jsem já (žádní vrcholní umělci…), jak tvoří umění, a zároveň jsem mohla vidět v praxi různé chyby, kterých bych si dříve ani nevšimla. Zároveň i zájem ze strany organizátorů i zpětná vazba byly přínosné. A děkuji za vege jídlo:-)
 • Super akce s kamarády, protože máme plno zážitků, ať už mimo program (ze kterého máme spoustu poznatků), tak ze soukromých pokeců na pokoji. Jen mě mrzelo, že orchestr a sbor musí tolik zkoušet, a nemají čas se jít podívat na přehlídku…
 • Přehlídka v Odrách pro mě není ani tak o programu a podávání „velkého uměleckého výkonu“ jako spíš o skvělé atmosféře a krásném čase stráveném s kamarády. Letos jsem si to tam užila opravdu maximálně!

Více informací o přehlídce a kompletní fotogalerii najdete na http://www.cssodry.cz/detailalbum.aspx?IDAlbum=65