Novinky

Prožij s námi Pedagogickou poemu 2019 – třeba i poprvé!

VÝZVA všem odvážným, tvořivým a mluvené slovo v akci milujícím osobám: setkejme se i letos (a třeba i poprvé!) na školním kole přehlídky v přednesu, čtení a improvizovaném vyprávění žáků pedagogických škol.

To je PEDAGOGICKÁ POEMA 2019!

Školní kolo bude na naší škole probíhat v pátek 11. října od 9:00 hod. v učebně dramatické výchovy (v případě účinkování jsi omluven z vyučování).

Vystupovat můžeš ve třech kategoriích:

  • PŘEDNES – výběr textu je zcela na Tobě – básně, povídky, příběhy, prózy, …
  • HLASITÉ ČTENÍ – předem budeš seznámen/a s knížkou, ze které si den před svým vystoupením vylosuješ ukázku – na samostatnou přípravu máš celé odpoledne – a následující den ukázku přečteš publiku.
  • IMPROVIZOVANÉ VYPRÁVĚNÍ – dostaneš podnět (slovo či předmět) a jím inspirován/a ihned předstoupíš před diváky a vyprávíš jim příběh.

Každé vystoupení má maximální časový limit 5 minut a můžeš jej zacílit buď na žáky 1. stupně ZŠ nebo na seniory.

Kromě neformálního inspirativního setkání na školním kole můžeš být jedním ze tří studentů, kteří postoupí do celostátního kola, které se koná 6. – 9. listopadu v Prachaticích.

Do školního kola se lze přihlásit nejlépe v naší školní knihovně (kabinetu S04 v suterénu) u učitelek dramatické výchovy. Rády Ti poradíme i s výběrem textu a cokoliv dovysvětlíme.

Na společné tvůrčí a přátelské setkání se těší

próza i poezie

Eva Davidová a Zdeňka Kučerová