Novinky

SPVV – PL2 – Proměna virtuálních mraků

V rámci Brno Art Week, Specializace výtvarné výchovy – PL2 navštívila výstavu: “Těžký mrak” (Argišt Alaverdyan), v prostorách Galerie Pitevny spojenou s edukačním programem.

Název výstavy “Těžký mrak” Argišta Alaverdyana odkazuje na platformy, u kterých se ustálilo krátké anglické označení cloud. Obrazy, které na výstavě uvidíme, abstraktní formou zpracovávají cloudová úložiště, odrážejí virtuální realitu odehrávající se na našich obrazovkách a doplňují je složitě identifikovatelné entity, které se nám snaží něco sdělit. … Copak nám sdělují?
S virtuálním světem jsme sžití více než kdy dříve. Technologie se v posledních letech staly nepostradatelnou pomůckou v našem každodenním životě. To, co se děje na obrazovkách našich digitálních zařízení je jedním z nejvnímanějších podnětů našimi smysly.
Digitalizace, která ovlivňuje a mění naše životy, je tématem, kterým se Argišt Alaverdyan při tvorbě zabývá. Během edukačního programu se pokusíme porozumět virtuálnímu, zdánlivému a imaginárnímu.

Studentky si vyzkoušely techniky tvůrčího psaní, dostaly prostor k experimentu, diskusím a vlastnímu tvůrčímu vyjádření s využitím různých výtvarných i digitálních technik.

Cílem programu byla analýza a zkoumání digitálních světů, které většina z nás nosí v kapse.

Program spadá do oblasti Umění a kultura.