Novinky

Všichni spolu – Dražba pro Fenix

Gratulujeme Magdaléně Simonové z PL3, která se zapojila svým obrazem “Všichni spolu”do Dražby pro Fénix a dostala se tak mezi 70 nejlepších obrazů. Její obraz najdete pod číslem 13. GALERIE OBRAZŮ).

Pátý ročník soutěže o nejkrásnější Obraz pro Fenix, která dává mladým umělcům možnost vžít se do role slavných autorů, letos zvyšuje pomyslnou laťku svojí úrovně. Zejména počet oslovených škol a institucí překonal předchozí čtyři ročníky. Pomoci lidem po poškození míchy si letos nenechali ujít ani v zahraničí. 

Namalovat obraz, který bude pomáhat lidem s hendikepem, účastnit se zajímavých výstav, zkusit obstát se svým obrazem před odbornou porotou, a ještě u toho něco vyhrát. S touto vidinou letos zaslalo svá díla do soutěže o nejkrásnější Obraz pro Fenix přes tisícovku talentovaných dětí z celkem třiaosmdesáti škol. Obrazy, které budou pomáhat klientům brněnského ParaCENTRA Fenix v listopadové dražbě, letos dorazily také ze zahraničí. K institucím z Česka a Slovenska se letos přidali krajani z Dublinu, Vídně, Sevilly, Calgary, Dusseldorfu nebo Kalifornie. 

Sedmdesát nejlepších děl v posledních týdnech vybírala odborná porota ve složení Katherine Kastner, Michal Horáček, Hana Kinská, Robert Mečkovský, Petr Kvíčala, Denisa Kujelová a Martin Bareš. Obrazy, které postoupily do finálové kolekce, budou již zanedlouho vystaveny na letišti Brno-Tuřany. 

Již od 17. června budou umístěny v odletové hale až do poloviny září. 

Finální dražba následně proběhne 21.11.20024 v Redutě, kam jste srdečně zváni.