Novinky

Výstava k 30. výročí svatořečení Anežky České a sametové revoluce

Budete-li mít v těchto dnech cestu do Prahy, nezapomeňte navštívit výstavu  „Svatá Anežka Česká, královská dcera, světice a patronka země”, která byla zahájena 5. září 2019 a potrvá až do 5. ledna 2020 v prostorách Senátu ČR.

Výstava v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce návštěvníkům představí zajímavosti nejen o životě královské dcery a patronky země, ale také její odkaz jako světice, která se v průběhu svého života stala významnou duchovní osobností a o jejíž kanonizaci usilovala už česká královna Eliška Přemyslovna.

Svatořečení Anežky České je úzce spjato s událostmi sametové revoluce, kdy pouhých pět dní po její kanonizaci odstartovaly události na Národní třídě pád komunistického režimu.

Výstava a zahajovací koncert Filharmonie Brno a The Plastic People of the Universe, který se uskutečnil dne 10. září 2019, se koná pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horské.

Expozici připravily Historický ústav Akademie věd ČR a Kancelář Senátu. Veřejnost ji může navštívit až do 5. ledna 2020, a to o víkendech a státních svátcích od 10.00 do 18.00 hod., v říjnu do 17.00 hod., v listopadu až v lednu vždy první víkend v měsíci a o státních svátcích od 10.00 do 16.00 hod.

Vstup na výstavu je zdarma.

S ohledem na kapacitu vnitřních prostor může být vstup do sídla Senátu regulován. Návštěvníkům s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi nebude vstup umožněn. Návštěvníci jsou žádáni, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, vstup do sídla Senátu bude umožněn pouze příchozím s příručními zavazadly.

zdroj: https://www.senat.cz/zpravodajstvi/zprava.php?id=2791