Novinky

A je to doma! Pedagogická poema Prachatice

Tři intenzivní dny diskusí, seminářů a vystoupení k tématům přednes, improvizace a hlasité čtení (předčítání) strávili tři studenti – Aneta Šedivá z PL3 (přednes), Josef Kožnárek z PL4 (impro) a Anna Baránková z PMP1 (čtení) – na nesoutěžní celostátní přehlídce studentů pedagogických škol a pedagogických lyceí Pedagogická poema 2019 v podšumavských Prachaticích. Všichni tři studenti byli osobití, zvídaví, nepřehlédnutelní, pokorní a pracovití a stejně jako tři pohádkoví sourozenci (od zkušeného harcovníka až po benjamínka) získali výborné hodnocení svých vystoupení. V seminářích, v nichž pracovali spolu s dalšími studenty z různých českých, moravských a slezských měst, nabyli mnoho cenných profesních i lidských zkušeností. Moc jim gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Doprovázely je tři sudičky – pedagožky (Jitka Nováková, Zdeňka Kučerová, Eva Davidová), které se účastnily také seminářů určených pro pedagogy. Hojně se diskutovalo i obecněji o dramatické výchově a o jejím pojetí na pedagogických školách.

V závěru akce předal ředitel prachatické Vyšší odborné školy sociální a Střední pedagogické školy, pan Antonín Krejsa, kouzelný putovní symbol organizátorů akce paní Jitce Novákové – takže obdařeni tímto magickým darem se příští rok těšíme na všechny v Brně!